Osvienčim - Krakov - Wieliczka

VÝBER ZÁJAZDu
Wieliczka - Krakow - Oswiecim - Poľsko

Wieliczka - Krakow - Oswiecim

Poľsko

, HotelWieliczka - Krakow - Oswiecim

Počet termínov:

1 termín / 0 Last minute / 0 First moment

Strava:

Raňajky

Doprava:

autobus -

Počasie:Názov zájazdu podľa organizátora: Osvienčim - Krakov - Wieliczka
Popis


Odchod z Bratislavy o 06.00 hod. Ďalší možný nástup účastníkov je v Trnave, Piešťanoch, Trenčíne a Žiline. Príchod do oblasti Krakova. Prehliadka OSVIENČIMU, jedného z najväčších nacistických koncentračných táborov. Ubytovanie v Krakove. 

Prehliadka KRAKOVA, niekdajšieho bývalého hlavného mesta Poľska. Kráľovský zámok Wawel s Katedrálou sv. Václava a sv. Stanislava, Staré mesto s pokladmi gotickej, renesančnej a barokovej architektúry,  Rynek - najväčšie námestie v strednej Európe, staré hradby s barbakanom, Mariánsky kostol s gotickým oltárom od Víta Stvoša, Sukiennice, Jagelonská univerzita. Voľno. Nocľah

Doobeda prehliadka Kazimierzu - židovskej štvrte s niekoľkými synagógami. Voľný program v centre Krakowa. Popoludní prehliadka najväčšej soľnej bane v Európe - WIELICZKY, kde sa soľ ťažila už od 12. storočia. Baňa má hĺbku 300 m a okolo 300 km chodieb. V soli sú vytesané sály s kaplnkami, sochami a freskami. Sú tu podzemné soľné jazerá, obdivuhodné sály dosahujúce plesových rozmerov. Po prehliadke odchod na Slovensko s návratom v neskorých nočných hodinách.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.